پشم سنگ پارامیس

تلفن تماس:09120277703

تولید کننده پشم سنگ پارامیس

آموزش نصب پشم سنگ

روش و مراحل نصب پشم سنگ
همان‌طور که در بالا نیز مشاهده کردید، پشم سنگ در انواع مختلفی در دسترس هستند و هر یک از آن‌ها روش نصب و اجرای خاصی دارند. برای نمونه روش اجرای پشم سنگ فله با پشم سنگ تخته‌ای کاملاً متفاوت است. برای نمونه روش نصب پشم سنگ تخته‌ای را می‌توان در چند مرحله زیر خلاصه کرد.

اول از همه با توجه به اینکه دیوار کاملاً زیر کار قرار می‌گیرد باید از تمیز و سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد زیرا بعد از نصب پشم سنگ دیگر دسترسی به آن دشوار و پر هزینه خواهد بود.
در مرحله بعد باید سطح مورد نظر چه دیوار باشد چه سقف، از نظر پستی و بلندی باید کاملاً صاف و یکنواخت باشد.
در مرحله بعد شیارهایی را برای نگهداری پشم سنگ و محکم کردن هر چه بهتر آن‌ها به سطح مورد نظر نصب می‌کنند. البته گاهی بسته به نوع پروژه نیازی به نصب این شیارها نیست.
در گام بعدی به سراغ نصب پشم سنگ با روش استفاده از چسب می‌رویم. چسب با ترکیب مشخص آماده می‌شود. اعمال مقدار مناسب و کافی از چسب در سطح پشتی پشم سنگ بسیار مهم است. بعد از قرار دادن پشم سنگ روی سطح مورد نظر باید با ضربه‌هایی پیوسته از اتصال کامل آن‌ها اطمینان حاصل کرد.
بعد از اتمام نصب پشم سنگ‌های تخته‌ای آن‌ها را بررسی و از تراز بودن و عدم وجود هر گونه ناهمواری اطمینان حاصل می‌کنند.
برای عایق کاری بهتر با استفاده از درزگیری‌های مخصوص تمامی درز‌ها و شکاف‌های موجود میان صفحات پشم سنگ تخته‌ای را می‌پوشانند. در مورد شکاف‌های بزرگ برای پوشاندن باید از ملات‌های مخصوص برای پر گردن آن‌ها استفاده کرد.
در آخر هم بسته به نوع پروژه، شاید لازم باشد که برای تثبیت و محکم کردن هر چه بیشتر پشم سنگ تخته‌ای به سطح مورد نظر از پیچ استفاده شود.
سخن آخر

پشم سنگ‌ها در مقایسه با پشم شیشه کارایی بهتری در عایق کاری حرارتی و صوتی دارند. انواع مختلف پشم سنگ که در بالا به آن‌ها اشاره شد هر یک روش نصب جدا و کاربردهای متفاوتی دارند. در واقع انواع مختلف پشم سنگ بر اساس کاربردهایی که برای آن‌ها پیدا کرده‌اند، طراحی و ساخته شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *